stopy-paznokcie

Jak dbać o dłonie i paznokcie, by się ich nie wstydzić

Każda kobieta powinna mieć zadbane dłonie. Zresztą nie tylko kobieta, bo mężczyźni również. Jednak to kobiety najczęściej doszukują się porad i wskazówek, w jaki sposób dbać o dłonie, wobec czego warto wspomnieć o tym, choć w kilku zdaniach. Niektóre metody są bardzo popularne i wszystkim znane. Nie brakuje też tych nietypowych, na które w sumie trudno wpaść, a które są sprawą codzienną dla innych kobiet. Tak naprawdę wystarczy naprawdę niewiele, aby uzyskać oczekiwany efekt i w końcu przestać wstydzić się swoich dłoni i paznokci. Poniżej kilka naprawdę dobrych, bo już niejednokrotnie sprawdzonych sposobów.

Dłonie powinny być smarowane specjalnym kremem do rąk, najlepiej codziennie. Dobrze, aby to był krem nawilżający. Nie wolno dopuszczać do tego, aby skóra była sucha, a tym bardziej popękana. Z kolei do paznokci powinno się używać specjalne odżywki. Mogą być w postaci lakieru do paznokci. Samo stosowanie kosmetyków to nie wszystko. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duży wpływ na wygląd dłoni i paznokci ma dieta. Wobec tego należy zadbać o to, aby nie brakowało w niej białka, wapnia, żelaza i krzemu. Wszystkie te składniki pomogą utrzymać paznokcie w dobrym stanie. Inną ważną radą jest to, aby nie skubać lakieru, który zaczyna już sam z siebie odpryskiwać. To może zniszczyć płytkę paznokcia. Panie, które lubią często używać polerkę do paznokci, powinny w miarę możliwości z niej zrezygnować. To ona osłabia paznokcie. Skórki należy odsuwać patyczkiem i jak najrzadziej obcinać.

Obcinanie może przyczyniać się do jeszcze aktywniejszego i szybszego ich wzrostu. Paznokcie często się rozdwajają, gdy uderza się nimi o klawiaturę. Dlatego są tu dwa rozwiązania – obcinać je krótko lub uderzać tylko opuszkami paców. Warto przed malowaniem paznokci na czarny lub inny ciemny lakier, wcześniej pokryć płytkę bazą jak https://evonails.pl/gellack-uv-pro-001-uv-base-coat.html czy https://evonails.pl/gellack-uv-pro-005-uv-build-clear.html. To zabezpieczy paznokcie przed przebarwieniami. Paznokci nie można też wycinać zbyt mocno po bokach. Do tego jeszcze wszystkie kobiety powinny zapamiętać, że paznokci nie można obgryzać, ani też stosować metalowych pilników. To niby takie banalne, ale jednak wiele pań o tym nie wie lub po prostu zapomina.

Rad tych może nie ma zbyt wiele, może dla niektórych są zupełnie oczywiste, ale nie wszystkie panie są tego wszystkiego świadome. Niektóre kompletnie nie mają pojęcia o tym, w taki sposób powinny dbać o swoje dłonie czy paznokcie. Nie wiedzą, że czynności, jakie wykonywały do tej pory, mogą tak skutecznie szkodzić ich dłoniom lub paznokciom. Nie można zapominać o tym, że dłonie są wizytówką człowieka. Nawet tylko wysuszone źle wyglądają i niezbyt pozytywnie świadczą o ich właścicielu. Dlatego należy regularnie wykonywać, choć najdrobniejsze zabiegi, aby tym sposobem przyczynić się do atrakcyjnego ich wyglądu. Typowo domowych sposobów jest wiele. W drogeriach można też kupić gotowe kosmetyki do pielęgnacji, a do tego również nowoczesne, profesjonalne akcesoria, dzięki którym dbanie o dłonie i paznokcie stanie się wygodne, przyjemne, a co najważniejsze, skuteczne.