paznokcie-pomalowane-czerwonym-lakierem

Piękne paznokcie na co dzień – sprawdzone sposoby

Kobiety, które choć na chwilę przestają dbać o kondycję swoich paznokci zazwyczaj bardzo szybko zauważają, że ich dłonie przestają wyglądać atrakcyjnie. Przesuszona skóra dłoni, suche skórki i paznokcie o nieregularnym kształcie nie dodają nam uroku. Jak zadbać o dłonie i paznokcie, kiedy nasz harmonogram jest bardzo napięty? Otóż kluczem do sukcesu jest w tym wypadku planowanie zabiegów pielęgnacyjnych. Bardzo ważne są również codzienne rytuały.

 

Planowanie pielęgnacji to podstawa

Podstawowym problemem kobiet, które narzekają na zły stan swoich dłoni i paznokci jest brak czasu. Wiele z nas żyje w ciągłym biegu. Często nie możemy wygospodarować chwili na spokojne zjedzenie posiłku, nie mówiąc już o manicure. Tą sytuację można jednak w większości wypadków rozwiązać. Kluczem do sukcesu jest tu planowanie. Jeżeli odpowiednio zaplanujemy swój dzień, o wiele łatwiej będzie nam wygospodarować kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dodatkowych minut.

zobacz lakiery hybrydowe od evonails

Pierwszą czynnością, którą powinniśmy zrobić jest znalezienie notesu i czegoś do pisania. Musimy zdawać sobie sprawę, że planowanie bez notatnika nie ma wielkiego sensu, gdyż najprawdopodobniej szybko zapomnimy o takich szczegółach jak zabiegi pielęgnacyjne. Zastanówmy się w jakie dni i w jakich godzinach dysponujemy większą ilością czasu. Jest to najlepsza okazja na pielęgnację dłoni i paznokci.

Ważne, żeby cały proces pielęgnacji rozłożyć w czasie. Jeżeli zaplanujemy, że jednego dnia poświęcimy dwie godziny, żeby zająć się zabiegami kosmetycznymi, prawdopodobnie trudno będzie się nam wywiązać z tego postanowienia. Istnieje bardzo duże ryzyko, że pojawią się inne ważniejsze, niecierpiące zwłoki sprawy i zapomnimy o naszych paznokciach. Znacznie bardziej skuteczną strategią jest rozłożenie zabiegów pielęgnacyjnych na cały tydzień. Nie przeznaczajmy na nie zbyt dużej ilości czasu. W ciągu dnia znacznie łatwiej wygospodarujemy piętnaście minut niż jedną godzinę.

Wynotujmy sobie na kartce jakie zabiegi chcemy wykonać danego dnia. Przykładowo poniedziałki możemy zarezerwować na wykonanie peelingu dłoni i położenie odżywczej maski. We wtorki i soboty możemy zająć się usuwaniem suchych skórek. W środę z kolei zająć się skracaniem paznokci. Regularne, krótkie zabiegi pielęgnacyjne są znacznie łatwiejsze do zrealizowania. Dzięki nim nasze dłonie i paznokcie zawsze będą wyglądały na zadbane.

 

Postawmy na codzienne rytuały

Jeżeli chcemy cieszyć się pięknymi paznokciami na co dzień, powinnyśmy wypracować sobie codzienne rytuały pielęgnacyjne. Jednym z nich jest z całą pewnością zmywanie w rękawiczkach. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości silikonowe rękawiczki i używać ich za każdym razem, kiedy zmywamy naczynia. Ta z pozoru mało istotna czynność ochroni nasze dłonie przed przesuszeniem. Może zapobiec również nadmiernej łamliwości paznokci.

Inny niezwykle przydatny rytuał to używanie kremu do rąk po każdym ich umyciu. Dobrej jakości krem do rąk i paznokci warto jest aplikować w większej ilości również na noc. W takim wypadku warto jest założyć bawełniane rękawiczki, które wspomagają wchłanianie się kosmetyku.

Jeżeli chcemy, żeby nasze paznokcie cały czas wyglądały na zadbane pamiętajmy o regularnym nawilżaniu skórek. Do tego celu możemy użyć specjalnego serum lub oliwki. Żeby zabiegi te okazały się skuteczne, należy powtarzać je codziennie. Dobrym rozwiązaniem jest więc wypracowanie sobie nawyku nawilżania skórek każdego wieczoru przed pójściem spać.

 

Dobra dieta i przyjmowanie suplementów diety

Stan naszych paznokci bardzo często jest odzwierciedleniem kondycji całego organizmu. Kiedy przez dłuższy czas stosujemy niewłaściwą dietę, prawdopodobnie zaobserwujemy, że nasze paznokcie stały się kruche i łamliwe, a na ich powierzchni pojawiły się nieestetyczne białe plamki. Żeby poprawić kondycję paznokci konieczne jest wprowadzenie zmian na naszych talerzach. Warto zadbać, żeby nasza dieta była możliwie jak najbardziej różnorodna. Tylko wtedy mamy szansę na dostarczenie naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Należy zdawać sobie sprawę, że zdrowe odżywianie powinno stać się naszym nawykiem.

W okresach wzmożonego stresu, a także w sezonie jesienno-zimowym warto jest pomyśleć nad przyjmowaniem suplementów diety, które wzmocnią nasze paznokcie. Obecnie w aptekach nie brakuje dobrych suplementów diety zawierających składniki, które pozytywnie wpływają na kondycję paznokci. Musimy jednak pamiętać, że nawet najlepsza suplementacja nie jest w stanie zastąpić zbilansowanej diety.

 

Stosowanie bezpiecznych lakierów do paznokci

Regularne stosowanie większości dostępnych na rynku lakierów do paznokci bardzo osłabia płytkę, niezależnie od tego jak bardzo o nią dbamy. Współczesna kobieta nie musi rezygnować z malowania paznokci na co dzień. Obecnie na rynku dostępne są lakiery do paznokci o bezpiecznym składzie. Część z nich posiada formuję, która umożliwia przenikanie powietrza i wody do płytki paznokcia. W efekcie nawet długotrwałe malowanie nie powoduje niekorzystnych zmian w jej strukturze.