Korekcja blizn — na czym polega?

Blizna to zmiana skórna, która najczęściej powstaje w wyniku urazów lub zakończonych trudnych operacji. W wielu przypadkach blizny goją się po czasie, jednak są też takie, które mimo upływających miesięcy czy lat w ogóle nie chcą się zagoić. Jeśli i my posiadamy taki mankament urody, który w niemożliwy sposób przeszkadza nam, medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie tego problemu. Korekcja blizn jest zabiegiem chirurgii plastycznej, który polega na operacyjnym usunięciu blizny nadmiernie uwypuklonej lub takiej, która utrudnia rozwój lub wzrost konkretnej partii ciała.

Korekta, nie usunięcie

Każda rana, niezależnie czy powstała w wyniku urazu czy operacji pozostawia blizny. Należy pamiętać, że korekcja blizn również jest operacją kontaktową, która pozostawi po sobie bliznę, więc jak sama nazwa wskazuje jest to tylko korekta istniejącej blizny. Czasami zdarza się, że nasze blizny są zbyt duże i uniemożliwiają funkcjonowanie, dlatego zmniejszenie ich za pomocą korekty blizn jest wspaniałym rozwiązaniem takiego problemu.

Na czym polega zabieg?

Operacyjny zabieg korekcji blizn polega na wycięciu danej blizny lub jej okolicy, a jej efekt końcowy i finalny wygląd w dużej mierze zależy od techniki wycięcia i czynności pooperacyjnych, polegających na stworzeniu perfekcyjnych i naturalnych warunków wspomagających gojenie rany. Odbywa się on na bazie oddzielenia tkanki podskórnej lub zmienieniu kierunku blizny, co umożliwi zmniejszenie napięcia na obszarze w jej okolicy i uniewidocznienie jej.

Czynności pooperacyjne i pozabiegowe

Najważniejszą rolę odgrywają jednak czynności pooperacyjne i pozabiegowe, bo to właśnie dzięki nim można uzyskać idealny efekt. Ważne, aby na czas gojenia się ran pacjent trzy razy dziennie wykonywał masaż blizn. Aby dodatkowo przyspieszyć i polepszyć ich gojenie, można zacząć stosować plastry silikonowe. W przypadku źle wykonanego zabiegu istnieje duże ryzyko pojawienia się nieestetycznych komplikacji, takich jak miejscowe przebarwienia skóry czy infekcje, dlatego nim wybierzemy się na zabieg należy dokładnie sprawdzić opinie o danej placówce medycznej oraz o samym chirurgu plastycznym, który będzie wykonywał nasz zabieg. Zapraszamy: https://cmeik.pl/